PRVENSTVO HRVATSKE U STOLNOM TENISU 2013.

Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za osobe s intelektualnim poteškoćama održano je 5. prosinca 2013. u Koprivnici po pravilima Specijalne olimpijade.

Na prvenstvu je sudjelovalo četvero naših učenika i svi su postigli izvrsne rezultate. Marina Kapusta i Antonio Lovrić osvojili su zlatne medalje, Marko Horvatić je osvojio srebrnu medalju, dok je Danijela Krampač osvojila četvrto mjesto. Čestitamo našim sportašima!

Po prvi puta ove godine se u sklopu natjecanja provodio i Funfitness program, koji je jedan od 6 komponenti  Zdravstvenog programa (Health Program) Specijalne olimpijade. Funfitness nudi fitness pregled i obrazovanje. Provjeravala se tjelesna pripremljenost sportaša, točnije fleksibilnost, funkcionalna snaga, ravnoteža i aerobno stanje. Postignuti rezultati odmah su se analizirali i vršila se konzultacija sa sportašem i njegovim trenerom, s ciljem podizanja sportske forme na višu razinu, odnosno postizanja što boljeg rezultata. Mjerenja su vršili volonteri- studenti i profesori s Kineziološkog fakulteta u Zagrebu.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 5. 12. 2013.