DISEMINACIJA MOBILNOSTI U PORTUGALU-PROJEKT SKY IS THE LIMIT-SENART

Četveročlani školski tim nastavnika sudjelovao je u mobilnosti u Portugalu u okviru projekta SEN ART. Znanja i vještine koje su stekli tijekom petodnevnog boravka u Portugalu podijelili su na diseminaciji koja se održala 4. siječnja 2022. u prostorima škole.

Članove Nastavničkoga vijeća upoznali su s koncepcijom rada škole domaćina u Portugalu, sličnostima i razlikama u odnosu na sustav školovanja u Hrvatskoj. Prezentirane su radionice u kojima su sudjelovali kao što su radionica oslikavanja pločica baroknom i fresco tehnikom, radionica pletenja palminim lišćem i linorez.

Osobito je zanimljiva tehnika spontanog slikanja na staklu koja je demonstrirana tijekom diseminacije te su nastavnici imali priliku vidjeti faze izrade slike ovim zanimljivim, kreativnim načinom izražavanja.

Složili smo se da će neke od opisanih i prezentiranih tehnika sigurno  naći primjenu u radu s učenicima škole.

objavio: Tamara Štimac   datum: 17. 1. 2022.