NAŠI UČENICI PROSLAVILI ŠKOLU

Janica iz Zagorske

Zove se KRISTINA MAJERIĆ, ali je nazivaju  Janicom. Znate li zašto? Zato što je na Zimskim specijalnim olimpijskim igrama u SAD-u  postigla izvanredne rezultate.

Kao i Janica Kostelić, skijala je i odskijala do TRI ZLATNE MEDALJE!

Osvojila ih je u slalomu, veleslalomu i spustu.

Nije to mala stvar, jer je na igrama sudjelovalo više od 3000 natjecatelja iz 95 zemalja.
Kristina je proglašena najuspješnijom reprezentativkom Hrvatske i preko noći postala medijska zvijezda.
Moramo spomenuti još dva učenika naše škole koji su također sudjelovali na Olimpijadi i osvojili svaki po dvije medalje u brzom klizanju. To su PETAR KALKS, koji je osvojio zlatnu i brončanu medalju i KRISTIJAN BELOVIĆ osvajač dviju srebrnih medalja. Od ukupno 11 medalja, koliko su osvojili naši reprezentativci, naši su učenici osvojili 7.
BRAVO NAŠI!
Kristina, Petar i Kristijan su pokazali da za početak bavljenja sportom nikad nije kasno. Prije tri godine nisu ni sanjali da će vidjeti Ameriku, biti u reprezentaciji Hrvatske, a pogotovo da će osvojiti medalje.

objavio: Željka Vidović   datum: 9. 3. 2009.