Stručni i znanstveni skupovi

NACIONALNI SEMINAR

Dana 13.10.2017. u Opatiji je održan prvi Nacionalni seminar o globalnom obrazovanju za odgojno-obrazovne djelatnike pod nazivom „Jedi lokalno, misli globalno“ koji je organizirala udruga Žmergo u sklopu EU projekta EAThink2015, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja. Naša škola sudjelovala je kao partner u EU projektu EAThink2015. Naši učenici su sa video-uratkom sudjelovali na međunarodnom natječaju, a na nacionalnoj razini su osvojili drugo mjesto.

Prof. Marija Fridl Grosicki je na prvom Nacionalnom seminaru o globalnom obrazovanju održala predavanje o našoj školi kao primjeru dobre prakse. Sudionike je upoznala sa načinom i specifičnostima rada Škole, kao i o našoj snažnoj usmjerenosti na nastavak rada sukladno temama globalnog obrazovanja.

Sudionici na seminaru, djelatnici brojnih osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj, poslušali su kvalitetna predavanja stručnjaka iz područja globalnog obrazovanja, a uručen im je i po primjerak priručnika globalnog obrazovanja za nastavnike, uz toplu preporuku za daljnje proučavanje i korištenje u nastavi.

Naša škola sudjelovala je kao partner u EU projektu EAThink2015. Tim povodom su naši učenici uz pomoć nastavnika izradili kratki video-uradak kojim su se prijavili na međunarodni natječaj te na nacionalnoj razini osvojili drugo mjesto. Video-uratkom naslova: „Hoćemo li jesti otpad od otpada ili...?“ željeli smo progovoriti o globalnom problemu konzumiranja nezdrave hrane pripravljene od nekvalitetnih namirnica. Kao alternativu smo pozvali na osvještavanje o potrebi preuzimanja veće odgovornosti za vlastite prehrambene navike i zdrave odabire. Osvojenim drugim mjestom na natječaju, za 38 učenika i njihovu pratnju organiziran je put i terenska nastava s brojnim ekološkim radionicama u seoskom gospodarstvu Repro Eko u Jastrebarskom.

objavio: Željka Vidović   datum: 26. 10. 2017.