Školski zbor

Iz glazbe dolazi čar uz kojeg se moraju smiriti sve brige i sve boli srca. (William Shakespeare)

Školski zbor okuplja poveću veselu skupinu raspjevanih učenika. To je prilika da se kroz individualno i skupno pjevanje, u atmosferi međusobne suradnje i podrške, razvijaju glazbene kompetencije, kreativnost i samopouzdanje. Kroz neformalno no ipak radno okruženje, učenici kvalitetno i konstruktivno provode svoje slobodno vrijeme te produbljuju odnose sa školskim drugovima. Njihovo zadovoljstvo ovom aktivnošću se pokazuje kroz redovitost pohađanja, značajan osobni angažman i želju za napretkom te nestrpljivost u iščekivanju sljedećeg javnog nastupa.

Svi glazbeno daroviti učenici sudjelovanjem u školskom zboru imaju priliku dalje razvijati te drugima pokazati svoje talente. Ipak, darovitost nije uvjet za sudjelovanje. Dapače, svi učenici su dobrodošli! Ukoliko iz tog razloga neki od budućih nastupa i ne bi bio savršeno tehnički ili melodijski izveden, vjerujemo da to publika ne bi doživjela kao značajan nedostatak – nadjačala bi ga vesela atmosfera i iskrena radost mladih pjevača.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 12. 6. 2015.